Aprašymas
Senovėje žmonės Dievų garbei smilkydo atitinkamas žoleles, smilkalus (pvz. rožės – meilės reikalams), prašydami Dangaus ir asmeninių savo norų, tokių, kaip meilės, sėkmė ir pan. Istoriniai šaltiniai pasakoja, kad jau bronzos amžiuje, Egėjo jūros civilizacijoje (3000-1000 m. prieš Kristų), Kretos gyventojai plačiai gamino ir smilkalams naudojo kvapniąsias medžiagas, kurių viena buvo retas ir prabangus prieskonis šafranas. Senovės graikų freskose, atrastose buvusioje Akrotiri gyvenvietėje, Santorini saloje, randama šafrano rinkimo ritualų atvaizdų. Šis ir šiandien brangiausiu laikomas prieskonis buvo deginamas ir smilkomas šventuosiuose ritualuose kaip auka dievams, kuomet smilkalo dūmas jiems nunešdavo šią auką. Egipto civilizacijoje šį prieskonį naudojo Kyphi smilkalų gamybai, kurį degindavo kaip auką deivei Izidei, o šafrano kvapas simbolizavo dievybės buvimą šalia. Nuo seno šis prieskonis smilkomas norint pritraukti meilę, džiaugsmą, laimę, stiprybę, įžvalgą, materialinę gerovę. Aromatas skatina atjautą visoms gyvoms būtybėms, todėl šafrano smilkalai naudojami įvairių apeigų ir dvasinių praktikų metu Tibete ir Nepale. Šis smilkalas taip pat naudojamas aplinkos neigiamos energijos apvalymui, ypač ten, kur miegama.
Šventosios frankincenso bei miros dervos, nuo senųjų laikų taip pat smilkomos įvairiuose dvasiniuose ritualuose, papildo karališkojo šafrano poveikį. Šių dervų smilkymas padeda sutelkti koncentraciją, nurimti, sužadina gilesnius sąmonės klodus, todėl labai tinka maldai bei meditacijai. Aromaterapijoje frankincesas naudojamas streso, įtampos bei depresijos būsenoms lengvinti. Smilkoma mira malšina įvairius skausmus, stiprina imunitetą, padeda esant nemigai.
Šiuo metu smilkalus kuriu tuomet, kai gauname užsakymą. Nenaudoju jokių elektros prietaisų žolelėms smulkinti, jas bei dervas ir medieną smulkinu rankine grūstuve. Tai lėtas procesas, tačiau visa energija, sukuriama šiame ramiame procese, taip pat atpalaiduoja. Ramybė ir tyla reikalinga sukurti geriausios kokybės smilkalus. Ne taip svarbu, kokios sudėtinės dalys yra panaudojamos smilkalams kurti, kiek tai, kaip jie yra kuriami. Galima sakyti, slaptasis ingredientas ir yra ramybė. Viskas yra kuriama gamtoje, miško apsuptyje, kiekvienas smilkalo kūgelis yra suformuojamas rankomis, kiekvienas iš jų yra skirtingas, unikalus.
Informacinis šaltinis: Virginia Beane Rutter “Saffron Offering and Blood Sacrifice: Transformation Mysteries in Jungian Analysis”, Issue 1, 2016
Sudėtis: šafranas, frankincensas, mira, Palo Santo, gintaras, makko milteliai.
Vienoje pakuotėje – 12 vnt. smilkalų.